15KP280CA
15KP280CA
Part Number: 15KP280CA
Product Classification: TVS Diodes
Manufacturer: EIC SEMICONDUCTOR INC.
Description: TVS DIODE 280VWM 452VC D6
Packaging: Bulk
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
  • Power Line Protection No
  • Capacitance @ Frequency -
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A
  • Bidirectional Channels 1
  • Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ) 280V
  • Voltage - Breakdown (Min) 311V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 452V