1210Y6300682GCS
1210Y6300682GCS
Part Number: 1210Y6300682GCS
  • Failure Rate -
  • Ratings -
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Tolerance ±2%
  • Package / Case 1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Lead Spacing -
  • Capacitance 6800 pF
  • Mounting Type Surface Mount, MLCC
  • Lead Style -
  • Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
  • Voltage - Rated 630V