1210Y1K50223MSS
1210Y1K50223MSS
Part Number: 1210Y1K50223MSS
Product Classification: Ceramic Capacitors
Manufacturer: Knowles Syfer
Description: CAPACITOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Height - Seated (Max) -
  • Failure Rate -
  • Tolerance ±20%
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Capacitance 0.022 µF
  • Ratings AEC-Q200
  • Package / Case 1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Lead Spacing -
  • Mounting Type Surface Mount, MLCC
  • Lead Style -
  • Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
  • Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)