10E00035502X0
10E00035502X0
Part Number: 10E00035502X0
Product Classification: Single Board Computers (SBCs)
Manufacturer: NexCOBOT CO., LTD.
Description: 3.5" SBC EBC355-E3845
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Power (Watts) 10W
  • Operating Temperature -20°C ~ 60°C
  • Number of Cores 1
  • tal I/O Lines -
  • Analog Input:Output -
  • Watchdog Timer Yes
  • RS-232 (422, 485) 4
  • Contents Keyboard, Mouse
  • Video Outputs LVDS
  • Cooling Type Fan
  • RAM Capacity/Installed 8GB/0GB
  • Storage Interface SATA 2.0 (2)
  • Expansion Site/Bus Mini-PCIe
  • USB USB 3.0 (4)
  • Size / Dimension 5.750" x 4.020" (146.05mm x 102.10mm)
  • Form Factor 3.5" SBC
  • Ethernet RJ45 (2)
  • Core Processor Intel Atom® Processor E3800
  • Speed 1.066GHz, 1.333GHz