103JT-100
103JT-100
Part Number: 103JT-100
Product Classification: NTC Thermistors
Manufacturer: Semitec USA Corp
Description: NTC THERMISTORS 10KOHM 1% LENGTH
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • B0/50 -
  • B25/50 -
  • B25/75 -
  • Resistance in Ohms @ 25°C 10k
  • Operating Temperature -50°C ~ 125°C
  • Mounting Type User Defined
  • Package / Case Probe
  • Resistance Tolerance ±1%
  • B Value Tolerance ±1%
  • B25/85 3435K
  • Power - Max 3.5 mW
  • Length - Lead Wire 3.94" (100.00mm)