100R4-203B
100R4-203B
Part Number: 100R4-203B
Product Classification: Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Manufacturer: Parlex USA LLC
Description: CABLE FFC/FPC 4POS 1MM 7.99"
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Number of Conductors 4
  • Pitch 0.039" (1.00mm)
  • Cable Type FFC, FPC
  • Length - Exposed Ends 0.140" (3.56mm)
  • Termination Style Top on Both Sides, Backers on Both Sides
  • Length 7.992" (203.00mm)