100R4-102B
100R4-102B
Part Number: 100R4-102B
Product Classification: Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Manufacturer: Parlex USA LLC
Description: CABLE FFC/FPC 4POS 1MM 4"
  • Part Status Active
  • Number of Conductors 4
  • Pitch 0.039" (1.00mm)
  • Length 4.000" (101.60mm)
  • Cable Type FFC, FPC
  • Length - Exposed Ends 0.140" (3.56mm)