100R3-51B
100R3-51B
Part Number: 100R3-51B
Product Classification: Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Manufacturer: Parlex USA LLC
Description: CABLE FFC/FPC 3POS 1MM 2"
  • Number of Conductors 3
  • Pitch 0.039" (1.00mm)
  • Length 2.000" (50.80mm)
  • Cable Type FFC, FPC
  • Length - Exposed Ends 0.140" (3.56mm)