100R3-305B
100R3-305B
Part Number: 100R3-305B
Product Classification: Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Manufacturer: Parlex USA LLC
Description: CABLE FFC/FPC 3POS 1MM 12"
  • Number of Conductors 3
  • Pitch 0.039" (1.00mm)
  • Cable Type FFC, FPC
  • Length - Exposed Ends 0.140" (3.56mm)
  • Termination Style Top on Both Sides, Backers on Both Sides
  • Length 12.0" (304.8mm)