100R3-152B
100R3-152B
Part Number: 100R3-152B
Product Classification: Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Manufacturer: Parlex USA LLC
Description: CABLE FFC/FPC 3POS 1MM 5.98"
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Number of Conductors 3
  • Pitch 0.039" (1.00mm)
  • Cable Type FFC, FPC
  • Length 5.984" (152.00mm)
  • Length - Exposed Ends 0.140" (3.56mm)