100R2-457B
100R2-457B
Part Number: 100R2-457B
Product Classification: Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Manufacturer: Parlex USA LLC
Description: CABLE FFC/FPC 2POS 1MM 18"
  • Part Status Active
  • Number of Conductors 2
  • Pitch 0.039" (1.00mm)
  • Cable Type FFC, FPC
  • Length - Exposed Ends 0.140" (3.56mm)
  • Termination Style Top on Both Sides, Backers on Both Sides
  • Length 18.0" (457.2mm)