100P312D0076-510510
100P312D0076-510510
Part Number: 100P312D0076-510510
Product Classification: Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Manufacturer: Nicomatic
Description: CABLE FFC/FPC 12POS 1MM 3"
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Number of Conductors 12
  • Pitch 0.039" (1.00mm)
  • Cable Type FFC, FPC
  • Termination Style Top on Both Sides, Backers on Both Sides
  • Length 3.000" (76.20mm)
  • Length - Exposed Ends 0.197" (5.00mm)