0L045-N7G0RED40
0L045-N7G0RED40
Part Number: 0L045-N7G0RED40
Product Classification: LED COBs, Engines, Modules, Strips
Manufacturer: LEDdynamics Inc.
Description: 12V DUOSTRIP NICHIA 757 RED 30
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Color Red
  • Current - Max -
  • Viewing Angle 120°
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V
  • Current - Test 40mA
  • CCT (K) -
  • Wavelength -
  • Type LED Module
  • Configuration Linear Light Strip
  • CRI (Color Rendering Index) -
  • Light Emitting Surface (LES) -
  • Lens Type Flat
  • Height 2.54mm
  • Temperature - Test -
  • Lumens/Watt @ Current - Test 149 lm/W
  • Features Dimming
  • Luminous Flux @ Current/Temperature 1111lm (1076lm ~ 1146lm)
  • Size / Dimension 3352.80mm L x 24.13mm W (304.80mm L per Segment)