0805N472J101CT
0805N472J101CT
Part Number: 0805N472J101CT
Product Classification: Ceramic Capacitors
Manufacturer: Walsin Technology Corporation
Description: RESISTOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
  • Part Status Active
  • Features -
  • Tolerance ±5%
  • Height - Seated (Max) -
  • Failure Rate -
  • Ratings -
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Applications General Purpose
  • Package / Case 0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Lead Spacing -
  • Capacitance 4700 pF
  • Temperature Coefficient C0G, NP0
  • Voltage - Rated 100V
  • Mounting Type Surface Mount, MLCC
  • Lead Style -
  • Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)