0603N822J250CT
0603N822J250CT
Part Number: 0603N822J250CT
Product Classification: Ceramic Capacitors
Manufacturer: Walsin Technology Corporation
Description: 0603 MLCC NPO 8200 PF +/- 5% 25
  • Part Status Active
  • Features -
  • Tolerance ±5%
  • Ratings -
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Applications General Purpose
  • Voltage - Rated 25V
  • Lead Spacing -
  • Capacitance 8200 pF
  • Package / Case 0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Lead Style -
  • Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)