0603N390FW251
0603N390FW251
Part Number: 0603N390FW251
Product Classification: Ceramic Capacitors
Manufacturer: Passive Plus
Description: .060X.030 39 PF1% 250V HIGHQCAP
  • Ratings -
  • Applications -
  • Tolerance ±1%
  • Voltage - Rated 250V
  • Lead Style -
  • Capacitance 39 pF
  • Operating Temperature -55°C ~ 175°C
  • Size / Dimension 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
  • Features High Q, Low Loss, Low ESL
  • Thickness (Max) 0.038" (0.96mm)