03021-D-N-700
03021-D-N-700
Part Number: 03021-D-N-700
Product Classification: LED Drivers
Manufacturer: LEDdynamics Inc.
Description: BUCKPUCK LED DRIVER NON DIM
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Number of Outputs 1
  • Approval Agency -
  • Operating Temperature -40°C ~ 80°C
  • Weight -
  • Voltage - Output -
  • Current - Output (Max) 700mA
  • Voltage - Input (Min) 5V
  • Features SCP
  • Dimming -
  • Efficiency 95%
  • Voltage - Input (Max) 32V
  • Type Constant Current
  • Standard Number -
  • Package / Case 7-SIP Module, 6 Leads
  • Topology Buck (Step-Down)
  • Size / Dimension 0.83" L x 0.83" W x 0.48" H (21.0mm x 21.0mm x 12.2mm)