03-33-900-BK
03-33-900-BK
Part Number: 03-33-900-BK
Product Classification: Cable Supports and Fasteners
Manufacturer: All Electronics Hardware Inc
Description: CBL CLIP TWIST LOCK BLACK
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Color Black
  • Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Material Flammability Rating UL94 V-2
  • Type Clip, Twist Lock
  • Opening Size 0.900" ~ 1.000" (22.86mm ~ 25.40mm)
  • Height 1.709" (43.40mm)